Gangsta'
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gangsta'

RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 You'd better run

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 9:44 pm

Intra in biroul ei privind putin agitata in jur. La naiba, totul venise prea repede. Pufni si isi turna intr-un pahar niste whisky, luand o gura mai apoi. Privi pe fereastra.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 9:51 pm

Se plictisi să-şi piardă vremea cu ceilalţi . Cu mâinile în buzunarele de la pantaloni şi cu o poziţie a corpului destul de relaxată , a început să se plimbe pe hol . În capătul holului se poate vedea clar o lumină aprinsă în unul din multitudinea birourilor . Apropiindu-se tot mai mult de ultimul birou , îşi apropie încet capul de geamul acestuia şi priveşte înăuntru .
De cum deschide uşa încăperii afişează un zâmbet stupid , gândindu-se deja cu ce are să o mai enerveze pe tânără .
-Şi tu ce naiba mai ai acum ? Se hotărî a arunca nşte cuvinte la întâmplare de faţă cu rafaela , pierzând în vedere ceea ce ar mai putea păţi .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 9:53 pm

Tresari si aproape scapa paharul din mana. Injura printre dinti si il privi cu coada ochiului, ducandu-si o mana in dreptul inimii.
Nimic, ma gandeam doar, spuse si inghiti in sec.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:01 pm

Repezându-şi mâinile în dreptul pieptului , ca şi când nu el ar fi fost devină , o priveşte curios .
-Bine , bine ... Dacă e nimic , de ce arăţi de parcă eşti în stare să faci un infarct ? Mormăie şi îşi trage un scaun aproape , aşezându-se .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:04 pm

Inchise usa, asigurandu-se ca nu e nimeni pe hol si se intoarse spre el.
Baii, daca-ti spun juri ca nu incepi sa urli si sa faci ca descreieratii pe aici? intreba asezandu-se fata in fata cu el.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:11 pm

Ridică dintr-o sprânceană şi râde uşor .
-Cum spui tu . Dă aprobator din cap şi continuă să zâmbească ; negăsind , momentan , vreun motiv de a face cele înşirate mai devreme de Rafaela .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:15 pm

Trase aer in piept, muscandu-si usor buza.
Deci, eu cu... Devon, sti, faza e ca noi... umm... incepu sa se balbaie, framantandu-si palmele. Problema e ca sunt logodnica lui, spuse dintr-o suflare, si inchise un ochi, asteptandu-i reactia.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:28 pm

Începe să râdă în timp ce se ridică de pe scaun .
-Mult noroc ! Replică cu precizie printre râsetele provocate de ultima propoziţie a tinerei . Începe să-şi ciufulescă părul într-un mod în care indică clar faptul că i-ar plăcea să o fulgere pe Rafaela cu o reclipă de genul celor '' Dă-o naibii ! '' sau '' Cum dracu' s-a ajuns la asta ? '' , dar preferă să tacă preţ de câteva clipe .
-Hei . Bănuiesc că asta e... O priveşte vizibil neatins de cuvintele ei , păstrând un anumit zâmbet pe chip ; ce nu e nici ghinuit sau şters , dar nici cel mai de apreciat .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:31 pm

Isi ridica privirea spre el uimita.
Ce? Nimic de genu' "Cum dracu' ai putut sa faci asta?" intreba privindu-l atenta. Se cunoste dupa fata ta ca nu esti multumit, Luke zambetul te da de gol! adauga.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:34 pm

-Ce ? Zâmbetul meu ? Oo , nu . E foarte preţios , ştii asta . Încearcă a schimba subiectul , privind-o serios pe fată . Am spus , adică ... De ce te-ai aştepta la altceva din partea mea ? Adaugă şi îşi lasă capul uşor pe spate , privind tavanul încăperii .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:37 pm

Ii prinse chipul cu palmele si il privi atenta in ochi.
Nu incerca sa schimbi subiectul. La naiba Luke, daca eu nu te cunosc atunci cine o face? Spune-mi ce te deranjaza, spuse.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:40 pm

Îşi ridică braţele cu atenţie şi îşi îndepărtează mâinile Rafaelei de pe faţă .
-Încetează ! Ce naiba ?! Vrei să o spun pentru că aşa îţi doreşti tu ? Să o auzi din partea mea sau a altcuiva ? Sau să o spun chiar eu ?
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:42 pm

Spune-o odata! spuse usor nervoasa si se ridica in picioare privindu-l.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:47 pm

-Bine , aiurit-o ! Mă deranjează . Na , poftim , mulţumită ? Mormăie rapid şi foloseşte un ton nu prea prietenos . O priveşte insistent şi strâmbă din nas , nemulţumit . Ar trebuii să mă plăteşti acum !
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:50 pm

Crezi ca eu am vrut? Tata m-a vandut, nu am acceptat eu de nebuna, spuse si ii arunca un teanc de bani. Poftim, uite-ti plata, adauga pe un ton distant si iesi din birou.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:53 pm

-Eşti nebună de tot ? Ţipă şi aruncă banii pe biroul din încăpere , ieşind imediat pe uşă şi privind-o pe tânără . Vorbesc serios . Ai nevoie de un control sau ceva de genul ? Dacă tatăl tău a hotărât asta ... sigur a făcut-o pentru clan . Mereu , dar chiar mereu ai fost aşa ignorantă ?
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 10:55 pm

Daa, asa e. Mai nou eu trebuie sa-mi sacrific viata pentru clan nu? tipa nervoasa. Si sa sti un lucru, nu a facut-o pentru clan, a facut-o pentru droguri si arme!, adauga si ii intoarse spatele coborand scarile.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:03 pm

-De ce mă pui mereu în situaţii afurisite ca asta ? Nici bine nu apucă să întrebe , că Rafaela începe deja a coborî scările . Se apropie cu paşi calmi se scări şi se lipeşte cu cotul drept de perete , privind în urma tinerei . Măcar spune-mi de ce dracu' mi-ai făcut mie sceneta asta ? Pute-ai pur şi simplu să nu mi te provoci ! Continuă pe tonul folosit la ieşirea din birou , terminând cu un râset slab . Ai naibii să fi ...
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:05 pm

Nu-l mai baga in seama si iesid in cladire. Incepuse sa ploua. Privi cerul negru al noptii si isi baga mainile in buzunarele hanoracului incepand sa se plimbe.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:10 pm

Cu mâna stângă în păr , priveşte afară pe geamul din biroul Rafaelei . Crâşteşte din dinţi şi începe să coboare scările . Ajuns în dreptul ieşirii din clădire , i-a o umbrelă la nimereală de pe dulapul aflat lângă uşă şi iese afară , privind în jur .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:14 pm

Se indrepta cu pasi mici spre parc, nebagand in seama persoanele ce treceau pe langa ea si comentau.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:20 pm

Privi în dreapta lui şi începu a face paşi . Mai lasă din când în când capul pe spate , simţind stropii de ploaie . Nici nu a deschis umbrela , stropii de ploaie nu sunt reci , ceea ce îl face să nu să se gândească prea mult la starea Rafaelei ; cu toate că ştie că dacă ar fi să o ignore şi mai mult , ar fi cât de poate de greşit .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:22 pm

Intra in parc si se aseza pe o banca, strangandu-si picioarele la piept. Ura ce devenise, ura tot ce era in jurul ei. Se ura pe sine. Isi lasa capul pe genunchi si inchise ochii, oftand.
Sus In jos
.Luke Nothan
Blus
.Luke Nothan


Mesaje : 67
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:27 pm

Aproape că trecu de parc , când privirile din stânga în dreapta , îl ajută . O observă pe fată undeva pe o bancă din parc . Cred că numai faptul că nu avea umbrelă , Luke îşi mai dă acum seama că e Rafaela . Neagă de câteva ori din cap şi se apropie de bancă , deschizând umbrele şi punând-o deasupra tinerei .
-Dacă taicătu mă ucide din cauză că i-a răcit comoara în ploaie , ei bine ... nu ştiu ce să fac .
Sus In jos
H. Rafaela
Blus
H. Rafaela


Mesaje : 741
Data de inscriere : 25/03/2011

You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 11:31 pm

Nu te va omora, stai linistit, nu m-ai pus tu sa stau in ploaie, spuse calma fara a-l privi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You'd better run Empty
MesajSubiect: Re: You'd better run   You'd better run Icon_minitime

Sus In jos
 
You'd better run
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Gangsta' :: Clanul Blus ~ Clădirea generală :: Birourile-
Mergi direct la: